Powłoka ceramiczna – nowoczesne i trwałe zabezpieczenie lakieru

W Project Auto Detailing proponujemy nowoczesne powłoki ceramiczne jako nowoczesną metodę ochrony lakieru samochodowego – ofertę kierujemy w szczególności do właścicieli aut mieszkających w takich miejscowościach jak Chrzanów, Dąbrowa, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, a także miast ościennych. Zabieg pokrywania nadwozia płynnym szkłem uznawany jest za jeden z najtrwalszych i najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia warstwy lakierniczej przed szkodliwym działaniem różnych czynników zewnętrznych.

Ochronne powłoki ceramiczne

Pokrycie powłoką ceramiczną warstwy lakierniczej karoserii jest polecane po przeprowadzeniu mycia detailingowego lub pełnej korekty lakieru. Można ją również nałożyć na zupełnie nowy samochód, ponieważ jej głównym zadaniem jest ochrona lakieru przed działaniem różnorakich czynników zewnętrznych. Płynne szkło nałożone na idealnie gładką powierzchnię auta jest poddawane specjalnym procesom technologicznym, w których wyniku staje się twardą i trwałą powłoką ochronną o właściwościach hydrofobowych. Dzięki niej nadwozie samochodu zyskuje piękny kolor i blask, ale przede wszystkim staje się bardziej odporne na zarysowania, zabrudzenia, promieniowanie UV, kwaśne deszcze, a nawet działanie niektórych środków chemicznych. Zaletą tego rozwiązania jest jego trwałość, ponieważ powłokę z płynnego szkła można usunąć wyłącznie mechanicznie w wyniku zastosowania maszyn polerskich, podczas gdy do usunięcia wosku wystarczy użyć specjalnego preparatu chemicznego.

Zalety powłoki

Powłoka ceramiczna to twarda i trwała tafla ochronna, która po utwardzeniu i pełnej krystalizacji osiąga twardość 9H.
Ponadto powłoka posiada wysoką umiejętność odpychania zewnętrznych cząsteczek(hydrofobowość) np. wody, błota itp. Dzięki czemu samochód dużo mniej się brudzi, a jego mycie staje sie dużo łatwiejsze. W przeciwieństwie do tradycyjnych wosków ochronnych, jedynym sposobem na usunięcie ceramiki jest maszyna polerska, dzięki temu tafla ochronna skutecznie pokrywa cały samochód i nadaje niesamowitą głębię koloru wraz ze szklanym połyskiem.
Wyżej wymienione cechy sprawiają, że powłoki ceramiczne są najskuteczniejszą ochroną lakieru, który po aplikacji nie wymaga woskowania.

Pełny cennik znajdziesz pod poniższym linkiem